Senzaparty.net | festivaly | Ska šílenství je tady: Madness na RfP 2014!

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
24.07.2015 areál Vesec [LB] Benátská! 2015 - den druhý
23.07.2005 viz. popis [DC] Kytlice - III.část
08.04.2016 Zimní stadion [UL] Euro Hockey Challenge 2016 (Česko - Německo)
 

Ska šílenství je tady: Madness na RfP 2014!

9.5.2014 10:14 Pepíno | festivaly
 

Držte si klobouky, uvažte pevně kravaty, tohle bude fofr, velká jízda a bude to hooodně skákat! Poprvé přijedou do Čech Madness! Jedna z největších britských legend posledních 40 let.

Kapela, která povýšila ska a 2Tone na masově oblíbený styl a jejíž členové jsou považováni za jedny z otců zakladatelů new wave.

Nejmenovaný člen týmu RfP prý letos zvažuje rozšíření expertního týmu lékařů, statiků a meteorologů také o jednoho seismologa: legenda totiž praví, že když se Madness v roce 1992 vraceli po pauze na scénu koncertem zvaném Madstock a hráli svůj hit One Step Beyond, jejich 75 tisíc nadšených fanoušků tančilo tak vehementně, že způsobili zemětřesení o síle 4,5 stupně Richterovy škály. A policii se seismology nějaký čas trvalo, než zjistili, proč se země v okolí londýnského Finsbury Parku tak chvěla.

Kapela vznikla v londýnské čtvrti Camden Town v roce 1976 (tehdy ještě pod názvem The North London Invaders), po stabilizaci sestavy se v roce 1979 přejmenovala na Madness. Pro popularitu ska a 2Tone je jejich přínos naprosto klíčový. Jedenáct alb, nesmrtelné hity jako One Step Beyond, Our House, Baggy Trousers, It Must Be Love, temnější Grey Day, Tomorrow's (Just Another Day) či sociálně a politicky angažované písně Mrs. Hutchinson nebo (Waiting For) The Ghost Train jsou pro historii britské populární hudby již rodinným stříbrem.

V letech 2002 až 2003 se v Londýně v Cambridge Theatre hrál muzikál Our House, na jehož produkci se členové kapely podíleli. Skupina posbírala řadu ocenění, ale přesto je mezi odborníky i fanoušky rozšířen názor, že není zcela doceněna. Davy příznivců a skvělé koncerty v sálech i na festivalových pódiích však zůstávají tím nejlepším a stále platným oceněním, jímž se Madness mohou hrdě pyšnit.

Bohatá bezmála čtyřicetiletá historie kapely jí nijak neubrala na síle. V srpnu 2009 hráli na festivalu Rock en Seine nedaleko Paříže. Bylo to ten samý den, kdy se tamtéž navzájem fyzicky napadli bratři Noel a Liam Gallagherové a Oasis zrušili večerní koncert, kterým měl večer vrcholit. Rozhádané headlinery, kterým se ten večer definitivně rozpadla kapela, operativně nahradili flexibilní Madness, přestože ten den měli již za sebou jeden podvečerní set - a sklidili velký úspěch.

Jejich poctivost, muzikantský entuziasmus a vstřícnost dokázala jako vždy přinést do auditoria energii a potěšení z hudby. I to byl jeden z důvodů, proč se přirozeně tato kapela, jejíž písničky se točí kolem běžných radostí a strastí života obyčejných lidí, objevila s hitem Our House i na střeše Buckinghamského paláce při oslavách královnina diamantového jubilea nebo při závěrečném ceremoniálu londýnských olympijských her, kde na korbě trucku vyjeli se stejnou písní hned poté, co dozněla hymna Spojeného království.

Před lety Madness rozkmitali seismografy a způsobili poplach v okolí londýnského Finsbury Parku a my uvidíme, zda-li letos odolají ranveje a hangáry hradeckého letiště. Je ale jisté, že s těmito sedmi ska-tečnými na Rock for People bude hodně veselo a zmizí jedno z posledních jmen seznamu zásadních kapel rockové historie, které se v Česku ještě neobjevily.

http://youtu.be/KwIe_sjKeAY
http://youtu.be/vmezIIrFQmY
http://youtu.be/SOJSM46nWwo
http://www.madness.co.uk
http://www.facebook.com/madnessofficial

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 1:29 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign