Senzaparty.net | festivaly | RfP: Festivalová klasika, která nezklame: Bojs, Bill a Fixa!

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
24.07.2015 areál Vesec [LB] Benátská! 2015 - den druhý
23.07.2005 viz. popis [DC] Kytlice - III.část
08.04.2016 Zimní stadion [UL] Euro Hockey Challenge 2016 (Česko - Německo)
 

RfP: Festivalová klasika, která nezklame: Bojs, Bill a Fixa!

11.5.2014 09:21 Pepíno | festivaly
 

Osvědčené songy i úplné novinky přiveze na Rock for People trojlístek stálic tuzemské hudební scény - Divokej Bill, Tata Bojs a Vypsaná Fixa. Nevylučujeme, že podobně jako další cz/sk formace si i tyto pro narozeninový RfP přichystají speciální projekty.

Divokej Bill
Notoricky známá úvalská folk rocková parta, která má na svém kontě již zlidovělé hity jako Malování či Čmelák i dál natáčí nové desky a koncertuje v Čechách a na Slovensku. Letos na podzim se kapela chystá nahrávat své další CD, tentokrát i s nově příchozím trumpetistou Kubou Fabiánem, který společně se saxofonistou Rudou dotváří dechovou sekci kapely.  Bill má za sebou úspěšné jarní turné, ani se nezastaví a vyráží na Majálesy a letní festivaly, mezi kterými nebude chybět ani Rock for People v Hradci Králové a narozeninový Rock for People v Českém Brodě!

Tata Bojs
Pražský kvartet, který lze jen těžko škatulkovat, výrazně září na české hudební scéně již neuvěřitelných 26 let. Na svém kontě mají osm řadových alb, tři živáky, dvě DVD, jedno remixované album, jedno best of…a tak dále a tak dále. Kapela se nerada opakuje, ale nikdo jim neupře úspěchy jako je devět cen Anděl, nebo ocenění Album desetiletí pro desku Futuretro. Spolužáci Milan Cais a Mardoša v doprovodu Dušana Neuwertha a Vladimíra Bára neubírají na otáčkách a začínají pracovat na novém albu. Jejich dosavadní tvorba napovídá, že se opět můžeme těšit na něco inovativního a překvapivého. Jak to kapele šlape po završení prvního čtvrtstoletí jejich existence, se budou moci fanoušci přesvědčit nejen na Rock for People v Českém Brodě, ale i na „velkém“ Rock for People v Hradci Králové.

Vypsaná Fixa
Pop punková pardubická formace Vypsaná fiXa svými nekonvenčními poetickými texty a smyslem pro humor oblažuje tuzemskou hudební scénu již neuvěřitelných 20 let. Letos na jaře vydali novou desku Krásný smutný den, která sbírá jedno kladné hodnocení za druhým. To ale není jediná zásadní věc, která kapelu letos potkala. Od kapely se po 12 letech odpojil basák Mejn. Na koncertech ho zatím zaskakuje Aleš Zenkl. Na to, jak zvládá nekonečné množství songů Fixy, se mohou fanoušci těšit i na hradeckém a brodském Rock for People!

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 2:02 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign