Senzaparty.net | festivaly | RfP: Hudba z českých luhů a hájů: Lake Malawi, Zrní a Gang Ala Basta

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
24.07.2015 areál Vesec [LB] Benátská! 2015 - den druhý
23.07.2005 viz. popis [DC] Kytlice - III.část
08.04.2016 Zimní stadion [UL] Euro Hockey Challenge 2016 (Česko - Německo)
 

RfP: Hudba z českých luhů a hájů: Lake Malawi, Zrní a Gang Ala Basta

11.5.2014 21:24 Pepíno | festivaly
 

Mladí Lake Malawi, respektovaní Gang Ala Basta a nekonvenční Zrní. To je další trojice kapel, na kterou se můžete těšit v létě na Rock for People.

Lake Malawi

Frontman bývalých Charlie Straight Albert Černý po rozpadu své první kapely nesložil ruce do klína, ale jde dál za svým cílem - vystoupením na legendárním britském festivalu Glastonbury. Tentokrát s novou formací Lake Malawi, kam přibral kolegu z Charlie Straight bubeníka Pavla Pilcha, kytaristu Patricka Karpentskiho a basistu Jeronýma Šuberta.

Kapela pendluje mezi Londýnem a Prahou. S prvním singlem Always June totiž pomáhali kapele v renomovaných londýnských Dean Street Studios, kde před nimi točili i Kasabian nebo Jamiroquai. Po prvních koncertech v Česku je ideálním místem pro další krok vpřed ke Glastonbury kotel na Rock for People, ve kterém byste rozhodně neměli chybět.

http://youtu.be/p2O1ogmW09s
http://youtu.be/zSthvTIj4xQ
www.lakemalawimusic.com
www.facebook.com/lakemalawimusic

Zrní

Na Kladně, mezi Poldovkou a uhelným prachem bylo zaseto Zrní. Tedy jedna z nejzajímavějších, nejpoetičtějších a nejoriginálnějších kapel na české hudební scéně.

Genius loci a stopy bývalé slávy industriálního města přetavili muzikanti v silný proud energie, kterým Zrní na pódiu i na nahrávkách nekompromisně polapí vnímavého posluchače současným zvukem i poetikou a nenechá ho v klidu.

Dřevo, město, svaly, buchary. Zrní je hra, kladenskej uhelnej zen. Zrní budou na Rock for People - to znamená, že emoce, radost i stesk téhle kladenské pětky pro vás a ve vás spolehlivě vyklíčí i na trávě či ranveji hradeckého letiště.

http://youtu.be/l1iDFFHO93w
http://youtu.be/O_MxNT4_RKo
www.zrni.cz
www.facebook.com/kapelazrni
www.youtube.com/ZRNI00

Gang Ala Basta

Tahle pětičlenná banda si za 16 let své existence dokázala získat respekt nejen fanoušků, ale i odborné veřejnosti. Skupina pod bicí paličkou Michala Pavlíčka vydala tři alba, z nichž to poslední Life is pretty much… vyšlo v roce 2010.

Kapela prošla mnohými personálními změnami, ale nakonec se ustálila. Za mikrofon se postavila Andrea Plíšková, za klávesy Lukáš Máchal, baskytary se chopil Honza “Somy“ Smolík, kytary Milan Broum a na bicí samozřejmě Michal Pavlíček. A tahle sestava jim, zdá se, svědčí. Koncertují nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Nahrávali pro švýcarskou televizi, předskakovali britským Massie Attack v Praze a stále pracují na tom, aby jejich hudba byla lepší a lepší.

Gang Ala Basta jsou vcelku pověstní tím, že se u nich vystřídalo již několik zpěvaček. Budeme tedy doufat, že Andrea vydrží alespoň do Rock for People a v téhle povedené sestavě nám ukáží, co to znamená Gang Ala Basta!

http://www.gangalabasta.com/index2.php?lang=0&cl=1
https://www.facebook.com/gangalabasta?fref=ts
https://www.youtube.com/results?filters=video&search_query=gang+ala+basta&lclk=video
http://bandzone.cz/gangalabasta?at=info

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 2:38 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign