Senzaparty.net | festivaly | RfP: Od Německa přes Belgii až do Austrálie – Goldmouth, Balthazar, Money For Rope

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
24.07.2015 areál Vesec [LB] Benátská! 2015 - den druhý
23.07.2005 viz. popis [DC] Kytlice - III.část
08.04.2016 Zimní stadion [UL] Euro Hockey Challenge 2016 (Česko - Německo)
 

RfP: Od Německa přes Belgii až do Austrálie – Goldmouth, Balthazar, Money For Rope

25.5.2014 02:12 Pepíno | festivaly
 

Do sychravého a nevlídného počasí dnešních dní vám přinášíme na zlepšení nálady tři jména, která vás zaručeně zahřejí.

Belgičtí indie-rockeři Balthazar již nejsou v Čechách žádným nováčkem, předskakovali zde The Editors a pak si střihli v LMB i sólo koncert. Australští Money for Rope, následníci AC/DC či Nicka Cavea, přivezou řádnou dávku energie, stejně jako němečtí hardrockeři Goldmouth, kteří mají našlápnuto k pěkně slibné kariéře.

Balthazar

Základní sestava téhle indie-pop-punkové belgické kapely má kořeny ve vlámských městech Ghentu a Kortrijku. Dohromady se dali v roce 2004, když zakládajícím členům bylo 17 let. O rok později vyhráli první belgickou talentovou soutěž a v roce 2006 i prestižní Humo's Rock Rally KBC Audience.

Kapela má vypracovaný originální styl, v němž se nad základem indie rockové současnosti klene zajímavý oblouk silných melodií a netypických harmonických postupů. Ty odkazují k evropské písňové tradicí předrockových časů, kabaretům, a možná ještě dál. K zvláštní atmosféře, již najdeme na plátnech starých vlámských mistrů, kteří v jejich kraji byli doma.

Jak debutové album Applause z roku 2010, tak i druhé Rats, vydané před dvěma lety to jen potvrzují. Je zřejmé, že jejich poetiku a styl vzali za své i tisíce fanoušků, kteří je vřele přijali na takových festivalech, jako jsou amsterdamské Paradiso, Rock Werchter, Pukkelpop, Dour Festival nebo Lowlands. Ostatně i jejich vystoupení v pražském Lucerna Music Baru se těšilo velmi kladnému přijetí. Nyní kapela předvede svůj neotřelý styl i auditoriu našeho největšího rockového festivalu.

http://youtu.be/BETyaQWPULM
https://www.youtube.com/user/Balthazarband/videos
www.facebook.com/balthazarband
www.balthazarband.be

Money For Rope

Rozmlsané rockové publikum v australském Melbourne je známé tím, že jej hned tak něco nepřiměje k emotivní reakci. Řadu jinde obletovaných hvězd už odzívlo a místo v kotli pod pódiem se shromáždilo v přilehlých barech. Tohle ale není případ Money For Rope, kteří jsou vyhlášeni po celé Austrálii tím, že na jejich koncertech nezůstane ani jedna noha v klidu. 

Šestičlenná sestava se dvěma bubeníky umí svůj přímočarý, po čertech energický rock sázet do publika s takovou vehemencí, že je jedno, zdali pod pódiem stojí mladý hipster, fanoušek odkojený grunge či pamětník The Doors. Morrisonovské odkazy mimochodem u kapely najdeme, ale ne ve smyslu zbožného kopírování vzoru, ale v intenzivní opravdovosti a naléhavosti, s níž se na pódiu vydávají všanc publiku. 

Země, která dala světovému rocku AC/DC, Men At Work nebo Nicka Cavea, může být na jejich nástupce pyšná. Toho si všímají fanoušci i promotéři po celém světě. Kapela letos zamířila na legendární SXSV showcase festival v texaském Austinu, ale ještě předtím zaujali také odbornou veřejnost a znalé publikum na prvním ročníku showcase festivalu Nouvelle Prague. A nyní v rámci své evropské tour míří mezi své nové fanoušky na Rock for People. 

http://youtu.be/Vds_da3nPuk
https://www.youtube.com/user/moneyforrope
www.facebook.com/moneyforrope
www.moneyforrope.com

Goldmouth

Tohle trio z německého Hamburku ve své hudbě kombinuje strohou krásu Led Zeppelin nebo Wolfmother s enormním zápalem a energií na pódiu. Ač se kapela pohybuje na hudební scéně zatím jen velmi krátce, stihla už předskakovat takovým velikánům jako Queen Of The Stone Age  a Tame Impala.  Mají za sebou turné po Asii, USA a samozřejmě spoustu koncertů doma v Německu, kde se těší velké oblibě. 

Letos v létě ohromí nejen rakouské festivaly Hurricane a Southside ale i český Rock for People. Jejich debutové eponymní album vyšlo v červnu loňského roku a dle kritiky se máme skutečně na co těšit!

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zoNrPTmdSPM
https://www.youtube.com/user/GoldmouthMusic
https://www.facebook.com/goldmouthband
http://www.goldmouth.de/

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 1:16 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign