Senzaparty.net | festivaly | RfP: Provází nás skvělé počasí i atmosféra

RfP: Provází nás skvělé počasí i atmosféra

5.7.2014 10:18 Pepíno | festivaly
 

Po rozmanitém čtvrtku s Manu Chao, Biffy Clyro a Tomem Odellem pokračuje festival mílovými kroky dál. Pátek udržel vysoko posazenou laťku jak hudebně, tak atmosférou.

Když se v 11 hodin dopoledne znovu otevřel areál, návštěvníci se pomalu ale jistě rozehřívali nejen na slunci,ale i na menších stagích v čele s Red Bull Tourbusem. Tady druhý festivalový den otevírali swingoví Mydy Rabycad. V našem soukromém kině Aero mezitím probíhaly projekce vybraných snímků - namátkou Nymfomanka či Trabantem až na konec světa.

Atmosféra je vážně skvělá. A jde to vidět i z pátečního sestřihu.

Sluníčko svítilo, program odsýpal a rázem se rozjel program i na dvou hlavních stagích. Krytou Staropramen scénu otevřeli francouzští 7Weeks zatímco tu největší festivalové stálice z Vypsané Fixy. Pak následovalo jedno z největších překvapení, tedy japonská kapela Tricot. Kdo by to byl řekl, že to tři děvčata a bubeník takhle rozjedou. V té době už Red Bull Tourbus okupoval výborný beatboxer THe PETEBOX, který později vystoupil i v Live Jukeboxu.

Sympatičtí indie-rockeři Blood Red Shoes pořádně rozjeli svoje publikum na Rock For People Stage. Pro fanoušky poněkud tvrdšího žánru, metalcore, si pátek připravil energickou show plnou energie v podání kapely We Came As Romans. Zahanbit se nenechali ani čeští Chinaski, kteří slaví svoje dvacetiny společně s Rock For People. Připravili si proto v půlce svého setu speciální překvapení - hit Drobná Paralela si s nimi zazpívali i organizátoři festivalu Michal Thomes a Petr Fořt. Okamžik, ze kterého dýchaly vzpomínky na všechny předchozí ročníky a vyvolal natěšenost na ty další.

Na Zoot Showcase Stage řádili mezitím indie Holy Esque. Jejich jméno je sice mnohým neznámé, ale atmosféru dokázali vytvořit perfektní. Příznivci kvalitní hudby si rozhodně nenechali ujít také The Afghan Whigs, vystupující ve stanové Staropramen Stage. Hned po jejich vystoupení se ale postupně návštěvníci přesunuli k šíleně roztančeným Madness. A že to bylo šílenství! Nálož kvalitní hudby uzavřeli po půlnoci se stanem nacpaným k prasknutí domácí Tata Bojs. Nezapomeňte si prohlédnout i celou fotogalerii z pátku!

Máme za sebou dva nabité dny, před sebou velké finále v podání sobotního vystoupení Lucie, The Naked And Famous nebo Chase&Status. Doufejme, že nám bude opět přát i z hlediska počasí.

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 1:09 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign