Senzaparty.net | biografie | D.A.V.E. The Drummer

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

22.08.2009 Letiště Hradčany [CL] MIMOŇSKÉ Války XV.
19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
15.03.2008 Music Club EMCO [UL] Dj Rush – I’m Back warmup party
04.06.2011 Smetanovo nábřeží [DC] Hudební festival Březňák
 

D.A.V.E. The Drummer

17.1.2008 12:24 Pepíno | biografie
 

Jméno D.A.V.E. The Drummer je dnes synonymem kvalitního britského acid soundu.

    Dlouhodobý člen známé free party skupiny zvané The Stay Up Forever Collective, se stal významnou osobností, která se podílí na vývoji novodobého techna. Dave, vlastním jménem Henry Cullen, ale rozhodně není žádným nováčkem na taneční scéně – hraní se věnuje už více než deset let a během této doby představil svůj sound v mnoha zemích – od Brazílie, Venezuely, přes Ameriku, Kanadu až po Japonsko. Dave patří ke kontroverzním postavám anglické taneční scény a jeho pověstné a drsné acid techno, které kombinuje s mnoha dalšími styly, z něj dělá DJe, kterého opravdu stojí za to poslouchat.

picture/djs/dave_the_drummer_2.jpg    Henry je ale také aktivní producent. Ve svém malém studiu vytvořil společně s Liberator DJs více než 200 tracků – vzpomeňme třeba skvělé hity One Night in Hackney, Cradle Cap (Apex Imprint), Soul Image (Riot records), nebo track Human Animal, který vyšel na labelu Chrise Liebinga (Fine Audio). Jeho produkce se tak během šesti uplynulých let objevila na celé řadě více či méně známých labelech (Smitten, Bionic Orange, Hazchem, C.O.S.H.H, Primate, Molecular, Pounding Grooves…).

    Mimo těchto velmi úspěšných desek vydal Dave mnoho dalších tracků a remixů, často s partnery, jako jsou Chris Liberator, Lawrie Immersion, John Truelove, Kris Needs a nebo Anderson Noise (Noisemusic), Marco Lenzi (Molecular records), Nils Hess (Eukatech / Eukahouse records)

    Dave také založil několik vlastních labelů. Prvním byl Hydraulix, se kterým se chce zaměřit právě na typický britský sound. Své desky vydává pod několika jmény, nejčastěji však používá svůj oficiální nick D.A.V.E. The Drummer (setkat se ale také můžeme se jmény Strobe, CO-AX, nebo Secret Hero). Jeho produkce se těší velké oblibě i u ostatních DJs – Henryho tracky se pravidelně objevují v setech například Carla Coxe, nebo Judge Julese.
    Davevova nesporného talentu si také brzy všimla média – objevil se ve všech významných médiích zaměřujících se na taneční hudbu – v Mixmagu, DJ Magazinu a WAX Magazinu.

picture/djs/dave_the_drummer.jpg    Mutate to Survive - to je další Henryho label, který má nabízet sound zaměřený na minimal a electro. Třetím Davevovým labelem je Apex. Objevily se něm tracky třeba DJe Misjaha, nebo Stannyho Franssena

    Henryho sound se neustále proměňuje a vyvíjí. Občas přechází z tvrdého acid techna do měkčích poloh, nebo naopak jindy můžete slyšet groovy sety, obohacené o pořádný basový základ. Nicméně stále se jedná o velmi svižné, podmanivé techno, které si dokáže naprosto získat publikum. A nejinak tomu bude na Apokalypse Electronic Carnival, kde se tento pán objeví vedle Dj’s jako Clodagh, Dejan Milicevic, Joris Voorn, Pet Duo, Killswitch, John B. a Eddie Halliwell.

D.A.V.E. The Drummer - Technopride

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 28.05.2023 21:41 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign