Senzaparty.net | rozhovor | Dejan Milicevic

Dejan Milicevic

21.1.2008 16:02 Pepíno | rozhovor
 

„Dunivé zvuky a pořádné kopance do zadku!“

Ahoj Dejane. Rozhovor děláme krátce po Silvestru, takže moje první otázka bude směřovat právě k oslavám konce roku. Jak jsi strávil poslední noc roku 2007? Hrál jsi někde? Patříš k těm, co Silvestr bouřlivě oslavují, nebo je to pro tebe „jenom“ začátek dalšího roku?
Ahoj všichni! Letošní konec roku byl pro mě trochu náročný a musím uznat, že jsem si ho neužil podle svých představ. Podstatnou část večera jsem totiž strávil v autě na cestě do města zvaného Subotica, kde jsem měl hrát až někdy k ránu. Cesta nebyla dlouhá, asi 200km, bohužel ale strašně sněžilo a silnice nebyly průjezdné, takže jsme jeli asi 5 hodin. Přijel jsem necelou hodinu před začátkem mého setu. Nijak zvlášť jsem tedy neslavil. Silvestr pro mě bývá většinou „pracovní“, nijak moc ho neprožívám. Mám raději Vánoce, které trávím s rodinou.

Apokalypsa nebude tvým první vystoupením v ČR, už jsi zde několikrát hrál. Slyšel jsi už někdy o této akci? Zkus prosím těm, co tě zatím příliš neznají, přiblížit styl, jaký hraješ…
V České republice jsem hrál už třikrát – v Brně, ve Zlíně a v nějakém dalším menším městě, už si bohužel nepamatuji jeho jméno…To už je ale několik let zpět. O Apokalypse jsem samozřejmě už slyšel a moc se těším, že zažiju skutečnou a opravdovou českou techno party? A co ode mne můžete čekat? Určitě směs hardgroove a techna, s celou řadou efektů… zkrátka to, co vás roztančí?

Jaké jsou tvé plány pro tento rok? Zaměřuješ se už pouze na svoji sólovou dráhu, nebo stále pracuješ na společném projektu s Markem Nasticem - Teenage Techno Punks?
S Markem Nasticem spolupracuji už více než deset let a stále vymýšlíme nové a nové projekty. Například před několika týdny jsme dokončili naši další společnou desku. Takže určitě chceme i do budoucna „fungovat“ jako duo Teenage Techno Punks. Jinak se samozřejmě soustředím i na svoji vlastní kariéru, chystám se vydat několik desek, ale zatím ještě nebudu nic konkrétního prozrazovat?

Pocházíš ze Srbska, ze země, která je pro mnohé známá jen svou nedobrou politickou situací… Zeptám se, jak zde vypadá taneční scéna? Vyvíjela se nějak během uplynulých let?
Obecně se dá říct, že já a Marko jsme spojeni s techno scénou v Srbsku, a to už od jejích začátků v devadesátých létech. Největším paradoxem je, že tenkrát, v době nejhorší politické situace v Srbsku, byla taneční scéna asi na nejlepší úrovni. Dnes se u nás pořádá mnoho nových akcí, vzniklo několik nových klubů, do Srbska jezdí vystupovat stále více zahraničních DJs…už to ale prostě není ono, chybí tomu ta atmosféra, co byla dřív…

Co byl pro tebe největší úspěch v roce 2007? A naopak, co by jsi raději změnil?
Asi největším úspěchem v roce 2007 pro mě bylo, že jsem se díky kamarádům Umekovi, Markovi Nasticovi a Valentinovi seznámil s majitelkou agentury Kne’Deep Berlin a domluvil se na spolupráci. Toho si vážím nejvíc. A nezměnil bych vůbec nic, jsem spokojený se vším, co bylo. Co se týče meho hraní, musím se pochlubit, že největší radost mně udělalo, když jsem dohrál svůj set v Japonsku, a publikum mně tleskalo asi 15minut bez přestání – jak kdyby byl nějaký operní zpěvák ?

Mnoho lidí, když jsme tvé jméno uveřejnili reagovalo, že hraješ minimal, a že to bude nuda. Nevíš, čím to může být, když sám říkáš, že hraješ hardgroove a techno?
Já myslím, že tyto reakce mohou plynout z mé produkce – tam si totiž skutečně hraji a více experimentuji, až to může vypadat, že jsem „minimalista“ ? Což ale není pravda, jako Dj hraji „náš“ srbský sound, dunivé zvuky a pořádné kopance do zadku!

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 28.05.2023 21:37 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign