Senzaparty.net | biografie | Joris Voorn

Joris Voorn

23.1.2008 10:55 Rider | biografie
 

Joris Voorn je dalším nadějným Djem a producentem, který se významně podílí na vývoji novodobého techna.

    Joris vyrůstal v holandském Rotterdamu a už od dětství se aktivně věnuje hudbě, hraje na housle a později na kytaru. O pár let později se ale jeho zájem obrací k elektronické hudbě, hlavně poté, co „objevuje“ umělce jako Orbital, The Orb a Letfield. Joris si tak pořizuje první gramofony, ale největší pozornost věnuje produkci.
    Už jeho první deska Muted Trax, která vyšla na holanském labelu Keynote, se setkala s nebývalým úspěchem a velmi pozitivní kritikou. Talentu mladého Jorise si všimla taková jména, jako Laurent Garnier, Carl Craig, nebo DJ Rush. Brzy následují další desky na tomtéž labelu - Sound Architecture, Line a Wolfskuil.

    Uznání a respekt ze strany zkušených Djs dodaly cílevědomému Jorisovi odvahu začít se věnovat hudební dráze naplno. Koncem roku 2003 vychází jeho další počin, Lost Memories Pt.1, která vychází u vydavatelství Sino, které patří známému uskupení Technasia. Deska obsahuje také track Incident, který byl zařazen do mnoha CD kompilací.
    V květnu 2004 pak vychází Lost Memories Pt.2 – deska se umístila v nejlépe hodnocených novinkách v časopise Mixmag a oblíbil si ji mimo jiné i Jorisův „guru“ – Carl Cox.
    V říjnu roku 2004 vydává Joris debutové CD album Future History, také na labelu Sino. CD obsahuje souhrn těch nejlepších tracků, které Joris vytvořil od počátku své kariéry a nabízí pestrou směs stylů, které jsou dodnes charakteristické pro Jorisův sound – techno, breaky a electro. Album bylo velmi kladně hodnoceno v mnoha mezinárodních časopisech a anketách zaměřujících se na elektronickou hudbu.

    Rok 2004 je tedy pro Jorise v mnoha ohledech velmi úspěšný – hraje ve slavném klubu Tresor v Berlíně, na festivalu Awakenings v rodném Holadnsku, v klubu Loft v Barceloně a také na Movement Festivalu v Detroitu.
    V létě roku 2005 zakládá Joris vlastní label Green a vydává první desku pod touto značkou – A Dedicated Mind.
    Oslovuje ho také známý Fuse club v Belgii s nabídkou namíchat exklusivní kompilaci. Joris Voorn se tak stává po Daveu Clarkovi, DJi Hellovi a Technasii dalším, kdo vydává techno CD pro Fuse club.
    Začátkem roku 2006 vychází druhá deska na labelu Green – MPX_309. V samém roce Joris připravuje další album – From A Deep Place, které vychází v dubnu 2007 v Japonsku a v květnu 2007 i v ostatních zemích. Album zahrnuje mnoho hudebních stylů – house, techno, breakbeat a electro.
    Na konci roku 2007 Joris zakládá společně s kamarádem Edwinem Oosterwalem další label, zvaný Rejected. Tento label se zaměřuje více na klubový sound a na electro. První deska tohoto labelu zahrnuje tracky Cliché a SL3.

Překlad: Misa Salacova

Více informací : http://www.last.fm/music/Joris+Voorn

Joris Voorn na Fabric v Londýně

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 1:51 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign