Senzaparty.net | rozhovor | Pet Duo - rozhovor s fanoušky

Pet Duo - rozhovor s fanoušky

13.2.2008 12:19 Pepíno | rozhovor
 

Dali jsme šanci všem fanouškům brazilského hardtechno páru – Pet Dua, aby vymysleli otázky, na které budou Ana Luiza Gelfei a David Merlino odpovídat. Čtěte jejich odpovědi na Vaše otázky!

David Merlino: „Chci se naučit hrát na bubny, abych mohl Aně bubnovat!

Pet Duo vybrali Michala Pavelku (jeho otázka je velmi pobavila), se kterým se budou chtít seznámit a společně zakalit na Apokalypse 22.2.2008!

Ondřej Balvín: Na internetu jsem se dočetl, že David dříve pracoval jako manažer kadeřnického salonu. Jaký byl impuls přejít od vedení kadeřnictví k hudbě?
Pet Duo: Elektronickou hudbu jsem začal poslouchat v době, když mi bylo 14 let. Už tenkrát jsem bezpečně věděl, co tedy chci dělat do budoucna. Ale o pár let později jsem opravdu pracoval jako manažer v kadeřnickém salonu mého táty. Byla to ale jen krátká doba, už dřív jsem mu tam chodil pomáhat, takže když pak potřeboval, abych do kadeřnictví na nějakou dobu nastoupil, neváhal jsem.

Jameszo: Ahoj Pet Duo, chtěl bych se zeptat, myslíte si, že na akci jako je Apokalypsa, je dostatek hardtechna? Vy už jste zde byli, ale zažili zatím jen to asi nejtvrdší Áčko. Proto se chci zeptat, jak hodnotíte tento line-up. Přijde vám to jako velká změna?
Pet Duo: Nemůžeme hodnotit, jestli je na Apokalypse dost hardtechna, zatím jsme na této akci hráli jen jednou… Ale jak sledujeme hudební vývoj Apokalypsy, je zřejmé, že se snaží nabídnout lidem více hudebních stylů, tedy nejen hardtechno. A podle našeho názoru je to dobře.

    Line up tohoto dílu jenom potvrzuje, to, co jsme řekli v předchozí odpovědi. Určitě tento díl osloví širší publikum, každý si v line upu najde „to svoje“.


Jakub "Oryp" Hrádek:
1.) Jak moc se dokáže české publikum „odvázat“ oproti vaší rodné zemi?

2.) Jakou máte inspiraci pro své hard technové „masakry“?

Pet Duo:
1.) V Brazílii se pořádají menší techno party, než je Apokalypsa. Ale energie a atmosféra, kterou dokáže brazilské publikum vytvořit, je také výborná. V Čechách nás velice zaujalo, jak se lidi na party připravují, jak věnují velkou pozornost kostýmům, vlasům, make upu. Je to skvělá kultura, které si nás naprosto získala. Nikde jinde jsme se s tak „pestrým“ publikem nesetkali? To je jeden z dalších důvodů, proč k vám jezdíme moc rádi!

2.) Pro nás je nejlepší inspirací právě zase hudba. Během týdne posloucháme spoustu nových věcí, a to nejen taneční hudbu, ale také Indie Rock, Heavy Metal, vážnou hudbu, Funk, Hip Hop, Experimental music, prostě cokoliv… Z DJs nás inspirují DJ Rush, Dave Clarke, Surgeon, DJ Godfather… Také nás inspirují filmy a jakýkoliv jiný druh umění. Naší inspirací je zkrátka náš život.


Peter Hlozek:
1.) Dobrý den, chci se zeptat, na co se nejvíc na Apokalypse těšíte – jestli na samotné hraní, na lidi, nebo na nepřekonatelnou atmosféru, která bývá každý díl? Chystáte nějakou hudební specialitu?

2.) Vzpomínáte také na vaše vystoupení na Slovensku v klubu Metro? Jak se vám tam líbilo? Nechali by jste se pozvat na slivovici?:) Díky za odpověď.

Pet Duo:
1.) Těšíme se na tento večer celkově, dodnes nemůžeme zapomenout, na Apokalypsu Schranz Machine, kde jsme hráli. Určitě se budeme snažit, abychom ani tentokrát naše fanoušky nezklamali!

2.) V klubu Metro byla tenkrát moc příjemná, menší party, obzvlášť se nám líbila underground atmosféra toho místa. I lidé byli velmi milí. Jinak samozřejmě moc rádi slivovici ochutnáme!


philalbedo@volny.cz:
1.) Co říkáte na headlinera Apokalypsy, Eddieho Halliwella a jeho netradiční
hudební styl ?

2.) Máte nějaké vzory, které ovlivnily během vaší djské kariéry váš hudební styl ?

3.) Jaké máte jiné zájmy, než hudbu ?

4.) Co nejraději na párty pijete?

Pet Duo:
1.) Osobně Eddieho neznáme, bohužel jsme ho ani zatím neměli možnost slyšet, takže i pro nás bude jeho set překvapením. Ale doneslo se k nám, že jeho show opravdu stojí za to?

2.) Obdivujeme mnoho DJů – inspiraci sbíráme od jmen, jako jsou třeba DJ Rush, The Advent, Dave Clarke, Jeff Mills, DJ Godfather, Paul Langley, Claude Young, Miss Djaxx, Dave The Drummer, Oscar Mulero a mnoho dalších…

3.) Já, Ana, ráda fotím a pracuji ve Photoshopu. Oba rádi hrajeme videohry, čteme spoustu časopisů o hudbě a umění a také knihy, sledujeme filmy na DVD. David sbírá známky, vyrábí různé modely aut, lodí…a vaří?

4.) Nejraději pijeme džusy, Vodku, Jacka Daniel’s a samozřejmě také české pivo?


Tomáš Špaček:
1.) Začal nám další rok, takže mi to nedá se nezeptat - jak hodnotíte ten rok minulý, a to jak po stránce hudební i té všeobecnější a jak byste si představovali letošní rok?

2.) Když už jsme u těch představ a přání, tak mi dovolte jednu otázku. Jaký je váš hudební sen? Kde nebo s kým byste si chtěli zahrát?

Pet Duo:
1.) Minulý rok hodnotíme velmi dobře, uspořádali jsme například live p.a. tour k deseti rokům výročí naší kariéry. Také jsme vystupovali na mnoha výborných akcích, moc si vážíme toho, že nás pořadatelé stále oslovují. Doufáme, že rok 2008 bude stejně dobrý, jako ten uplynulý.

2.) Ana – Já mám sen naučit se dobře hrát na piano, tak, abych mohla jeden den Davidovi zahrát Chopina!
David – Rád bych se naučil hrát na bubny, abych mohl hrát Aně?


Hugo Betoven: Jste manželé - pohádali jste se někdy při hraní, respektive je znát na party z Vaší hudby to, v jakém souznění zrovna Vy dva jste, jestli třeba to, že hrajete takhle rychlé = agresivní techno, neznamená, že jste v permanentní "hudební hádce"?
Jako všechny jiné páry i my se občas hádáme a občas i během setu, to se ale jedná o krátkou „výměnu názorů“. Nikdy ale nenecháme dopustit, aby se to jakýmkoliv způsobem přenášelo do našeho hraní a vystoupení!

Michal Pavelka: Možná trochu osobní otázka, ale přesto ji položím – zkoušeli jste někdy sex při hardtechnu, konkrétně třeba při poslechu vašeho setu?
Pet Duo: 1.) Pokud se milujete, je jedno, jaká hudba vám dělá „pozadí“.:)

Teza D: Na jaké akci v České republice se vám nejlíp hrálo a kde bylo to nejlepší publikum?
Pet Duo: To je těžké, každá akce byla svým způsobem velmi výjimečná. Ale můžeme prohlásit, že na naše první vystoupení v České republice, na Apokalypsu, nikdy nezapomeneme. Skvělé místo, publikum, hudba… Opravdu zážitek!

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 28.05.2023 21:47 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign