Senzaparty.net | biografie | Sébastien Léger: „Těšte se, že dokončím, co jsem začal!“

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
24.07.2015 areál Vesec [LB] Benátská! 2015 - den druhý
23.07.2005 viz. popis [DC] Kytlice - III.část
08.04.2016 Zimní stadion [UL] Euro Hockey Challenge 2016 (Česko - Německo)
 

Sébastien Léger: „Těšte se, že dokončím, co jsem začal!“

4.1.2009 01:51 Psp | biografie
 

Sébastien je jednou z nejvýraznějších osobností současné elektronické hudební scény, výjimečně nadaný producent, který se svou tvorbou operuje daleko za hranicí klišé francouzského houseu a techna. Přečtěte si,proč právě on má právo být u návratu Citadely

    Headliner Citadely Flashback, francouzská osobnost Sebastien Léger, přiletí podle svých vlastních slov naplno rozjet a dokončit to, co tak skvěle začal na festivalu Creamfields Central Europe v Břeclavi a co musel kvůli ďábelskému počasí přerušit. Konečně si tedy budeme moci naplno vychutnat show v režii skvělého DJe, producenta a remixéra ikon jako jsou Duran Duran, Armand van Helden, Groove Armada, Kylie Minoque či Justin Timberlake. Léger je jednou ze současných předních postav světové klubové scény a jeho zvuk je synonymem skvělé vkusné zábavy po francouzsku. Jeho styl se nedá přesně zaškatulkovat z jediného důvodu: Léger sám určuje styl ostatním DJs. Vydává mimo jiné na vlastním labelu Mistakes Music a z poslední doby můžete znát například jeho tech-house verzi nadčasového hitu Jaguar.

Minulost
    Jako syn profesionálních hudebníků navštěvoval Sébastien od svých pěti let hudební akademii, kde se deset let věnoval hudební teorii a technice hry na klavír a bubny. Již brzy na to však objevuje vinylshopy, které začíná pravidelně navštěvovat a uchvácen tvorbou tehdejších hvězd jako Ian Pooley, Daft Punk či Sneak se noří do zcela jiného světa. Zároveň se staví za gramofony a protože je talentovaný bubeník, není pro něj vůbec těžké osvojit si první DJské dovednosti.

Hudební produkce a labely
    V roce 1998 začíná Léger s produkováním vlastní houseové muziky, dá se říci také techna, kde používá z bubenické branže známé synkopy a hojně také čerpá z funky music. Ve stejném roce vychází jeho první EP pod pseudonymem Deaf’n’Dumb.

Crew
    Po následující léta vychází Sébastienovi více než 30 nahrávek na mnoha mezinárodních labelech. Buduje tak svou celosvětovou slávu a zároveň se významným způsobem podílí na vývoji hudební scény. Při práci pro francouzský label Black Jack dostal Sébastien šanci potkat se s velkým počtem prestižních umělců scény, kterou označujeme jako Chicago house. Naučil se od nich mnohé, ale jeho cílem je stále inovovat, nikoli imitovat :). Jako vždy ve své kariéře, ani tentokrát neuhýbá ze své cesty, na které nepřestává posunovat zažité hranice soudobé muziky stále dopředu.
    Léger společně s kolegou Jimmy van de Velde zakládá v roce 1999 house a tech-house labely Cyclik, Subkroniq a později BITS music, který představuje tvorbu situovanou více do elektra. V tomtéž roce také spatřilo světlo světa Légerovo první album Atomic Pop, na kterém mimo jiné spolupracoval s hvězdným Juniorem Sanchezem. Současně s budováním mezinárodní kariéry DJe se Sébastien stává jedním ze světově nejvyhledávanějších remixérů a vytváří nové verze hitů od Armanda van Heldena, Kevina Saundersona, Jakatta feat. Seal nebo Paula Johnsona. Z velkého množství labelů, které distribuují jeho verze, jmenujme Defected či Intec.
    Neustálý vývoj Légerovy produkční činnosti, široká paleta barev a podstylů house music v jeho hudbě, stavba a aranže electro a funky rytmů, to všechno jsou ingredience, které pomáhají upevnit jeho přední pozici při doslovné přestavbě současné elektronické muziky. Jako výsledek toho všeho lze releasy Sébastiena Légera najít na slavných světových značkách jako jsou Intec Carla Coxe, hvězdný Defected, na labelu Ovum Joshe Winka a mnoha dalších.

Současné a budoucí projekty
    Po úspěšném vydobytí respektu v Německu, Velké Británii, Japonsku, Spojených státech či v Nizozemsku je Sébastien Léger stále ještě na počátku dobývání světa elektronické hudby, protože svému publiku dává nyní jedinečnou šanci ponořit se do pečlivě nachystané elektro lázně. Svou tvorbu nyní prezentuje především na labelu Mistakes Music a ochutnat dal již i českému publiku. Naposledy se do podvědomí domácích kluberů zapsal na open-air festivalu Creamfields Central Europe na letišti u Břeclavi, kde svým setem rozdmýchal atmosféru téměř do bodu varu, avšak k úspěšnému vrcholu setu ho bohužel nepustilo počasí. Mohutné poryvy větru zavinily pád odposlechů přímo na DJe zabraného do svého setu. Z ošklivě vypadající situace naštěstí Léger vyvázl bez vážnějších zranění a dokonce na Česko nezanevřel, protože se k nám vrací jako headliner lednové Citadely se vzkazem: „Těšte se, že dokončím, co jsem začal!“

Sébastien Léger - Exit festival 2007 ending


Sébastien Léger - Global Gathering Polsko


Sébastien Léger - Global Gathering Polsko


Sébastien Léger - Electronic Connection (Praha, 2.5.2008)


Sébastien Léger - Global Gathering Polsko (7.6.2008)


Sébastien Léger - Creamfields (Live footage of the accident)

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 2:30 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign